Oliwa z oliwek extravirgine
Bonamini Da Agricoltura Biologica (750ml)
Oliwa z oliwek extravirgine Bonamini Da Agricoltura Biologica (750ml)
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Bonamini Longazeria (1000 ml)
Oliwa z oliwek extravirgine Bonamini Longazeria (1000 ml)
Dostępność: brak towaru
Bonamini Santa Giustina (750 ml)
Oliwa z oliwek extravirgine Bonamini Santa Giustina (750 ml)
Oliwa pochodząca z gospodarstwa rodziny Bonamini, jednej z najbardziej cenionych i wielokrotnie nagradzanych olejarni na Świecie. Oliwa doskonale balansuje na krawędzi łagodności i pikantności. W sam raz dla lubiących oliwy zdecydowane w smaku, ale nie za mocne. Oliwa charakteryzuje się zapachem liści, świeżych owoców oliwek, oraz pięknym złotym kolorem. Tej oliwy potrzebujesz, jeżeli zależy Ci na mocnym, ale jednocześnie zbalansowanym smaku.
Dostępność: brak towaru
Bonamini Valpolicella DOP Passioni di Verona (750 ml)
Oliwa z oliwek extravirgine Bonamini Valpolicella DOP Passioni di Verona (750 ml)
Oliwa o bardzo niskiej kwasowości (0,13%) oraz wysokiej zawartości polifenoli! Kto z nas nie słyszał o wspaniałych winach Soave, Amarone czy Valpolicella? Ale czy wiedziałeś, że na wzgórzach wokół Werony, po prawej stronie Jeziora Garda tłoczy się równie wspaniałą oliwę z oliwek extravergine?
Dostępność: brak towaru
Jak powstaje oliwa extra vergine, i czym się różni od zwykłej oliwy z oliwek?
Oliwa z oliwek extra vergine różni się od tej zwyczajnej tym, że jest po prostu tłoczona z oliwek bez udziału sztucznych rozpuszczalników. Kolor oliwy extra vergine nie ma znaczenia dla jakości i oceny wartości. Różnica pomiędzy oliwą extra vergine a oliwą z oliwek jest taka, że oliwa extra vergine jest uzyskiwana za pomocą pierwszego ciśnięcia soku z oliwek na zimno, w temperaturze poniżej 27 stopni Celsjusza, zawiera do 1% kwasu oleinowego oraz ma najlepszy i najświeższy owocowy smak jak i aromat. Z pierwszego tłoczenia pochodzi oznaczenie vergine który ma około 3% kwasu. Nazwa oliwa extra vergine oznacza “oliwa naturalna”.
Jak oliwa extra vergine wpływa na nasze zdrowie?
Wprowadzenie do codziennej diety oliwy extra vergine zmniejsza ryzyko udaru. Dzięki temu, że poprawia budowę naczyń krwionośnych i pomaga w zapobieganiu nadmiernemu krzepnięciu krwi. Tak jak każde czyste tłuszcze, nie zawiera w sobie węglowodorów, cukrów, błonnika, białek jak i soli. Oliwa extra vergine posiada witaminy A, B, C, D i K, oraz co najmniej 17 mg witaminy E jak i składniki mineralne między innymi potas, magnez czy nawet fosforan. Witamina E wspomaga ochronę komórek przed stresem oksydacyjnym, a dzięki swojemu naturalnemu składowi, działa również przeciwnowotworowo.
Jak przechowywać oliwę extra vergine?
Oliwa mętnieje przy temperaturze 15°C lub niższej. Oliwa jest wrażliwa na światło tak jak każda inna, dlatego najlepiej przechowywać ja w ciemnym miejscu lub w naczyniu o ciemnym szkle. Po otwarciu takiej oliwy, najlepiej spożyć ja do maksymalnie 10 miesięcy. Na niektórych etykietach jest napisane “nie zawiera cholesterolu” jest to niezbyt potrzebny dopisek, który ma konsumenta wprowadzić w błąd sugerując, że ten produkt jest lepszy od innych tego rodzaju niestety mało ludzi wie, że żaden olej roślinny nie zawiera cholesterolu. Oliwa extra vergine jest droższa od innych rodzajów oliw ze względu na to, że jest w 100% naturalna.
Co powinno decydować o zakupie oliwy extra vergine?
Oliwa z oliwek extra vergine zawiera największą jakość wśród oliw, kupując oliwę extra vergine, jedną z ważniejszych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę jest kraj pochodzenia, miejsce, data zbiorów i cena, ale także owocowość. Smak oliwy powinien być lekki i świeży, gorycz i ostrość, które cechują dobrej jakości, świeżą i zdrową oliwę powinny zniknąć po krótszym czasie, od chwili spożycia oliwy.