Twój koszyk jest pusty.

Skip to Main Content »

BONAMINI DA AGRICOLTURA BIOLOGICA (750ml)

BONAMINI DA AGRICOLTURA BIOLOGICA (750ml)

Oceń ten produkt jako pierwszy

BONAMINI DA AGRICOLTURA BIOLOGICA (750ml)

Kliknij na obrazek aby obejrzeć pełną wersję

Zmniejsz
Powiększ

Więcej widoków

  • BONAMINI DA AGRICOLTURA BIOLOGICA (750ml)
  • BONAMINI DA AGRICOLTURA BIOLOGICA (750ml)

Dostępność: Brak w magazynie

41,99 zł

Szczegóły

Gospodarstwo rodziny Bonamini od lat słynie z tłoczenia oliwy extravergine najwyższej jakości. Wielkokrotnie doceniana przez autorytety świata oliwnego, zamieszczana zawsze z wysokimi notami w branżowych przewodnikach oliwnych takich jak Flos Olei, czy Gambero Rosso.

Oliwki, które są używane do tłoczenia tej oliwy Agricoltura Biologica pochodzą z drzew, które porastają dolne partie wzgórz prowincji Werony. Te z górnych partii przeznaczone są do tłoczenia oliwy extravergine Santa Giustina. Oliwa ma certyfikat BIO, więc wszystkie etapy produkcji, od uprawy drzewa do wytłoczenia oliwy muszą przebiegać w ściśle określonym porządku, bez używania sztucznych nawozów i ulepszaczy.

Oliwki zbierane są na początku listopada, metodą brucattura a mano, czyli ręcznie owoc po owocu, tak by zminimalizować ryzyko uszkodzenia owocu podczas zbioru. Następnie w specjalnych pojemnikach transportowane są do tłoczni, by w ciągu 24 godzin zostać wrzucone do prasy mechanicznej, która wytłoczy z owoców świeżą oliwę extravergine. Wszystko odbywa się w cyklu ciągłym, metodą na zimno, która gwarantuje zatrzymanie w oliwie wszystkich wartościowych składników.

Do tłoczenia tej oliwy używa się tylko i wyłącznie oliwek odmian Frantoio i Leccino, które dają oliwie złoty kolor z zielonymi refleksami, oraz zharmonizowany, lekko ziołowy smak. Kwasowość oliwy BIO nie przekracza 0,3%, wiec można ją zakwalifikować do oliw o niskiej kwasowości. Przypomnijmy, że górna granica dla oliwy extravergine to 0,8%!

Oliwę z oliwek extravergine Agricoltura Biologica zdecydowanie polecamy jako dodatek do surowych warzyw, dań z makaronem, dodatek do sosów (np. vinegrette) oraz do białego mięsa (drób). 

Bogaty smak i aromat oliwy sprawią, że każde danie będzie smaczniejsze i zdrowsze! Bo oliwa z oliwek jest zdrowa!

 


Bezpieczeństwo zakupów w sklepie www.centrumoliwy.com

Zamówienia realizowane są w ciągu 24 godzin od przyjęcia płatności (w przypadku paczek przedpłaconych) lub w ciągu 48 godzin w przypadku paczek za pobraniem. Każda paczka jest zabezpieczona przed uszkodzeniem solidnym pakowaniem zabezpieczającym szklane butelki. W przypadku uszkodzenia paczki w transporcie, zwracamy pieniądze, lub wysyłamy nowy towar.  

Zakupy w naszym sklepie są całkowicie bezpieczne, dzięki zainstalowanemu certyfikatowi SSL, który gwarantuje, że Państwa dane nie trafią w niepowołane ręce. Zakupy w naszym sklepie zabezpiecza Certum.

Jedyne ryzyko jakie podejmujecie kupując w naszym sklepie, to uzależnienie od naprawdę dobrej oliwy z oliwek extravergine!

Kraj pochodzenia: Włochy
Region: Veneto, Illasi (VR)
Położenie drzew nad poziomem morza: 50 metrów
Metoda zbioru: Ręczna (brucatura a mano)
Metoda tłoczenia: Tradycyjna, metodą na zimno w 24 godziny po zbiorze
Odmiany oliwek: Frantoio, Leccino
Smak: Delikatny, lekko ziołowy smak. Kolor złoty, z zielonymi refleksami.
Kwasowość: 0,3%
Zastosowanie: Do surowych warzyw, dań z makaronem, dodatek do sosów (np. vinegrette) oraz do białego mięsa (drób).
Pojemność netto: 750 ml
Data ważności: 2016-01-01